Dom dla Dzieci im. Sybiraków w Szymonowie

Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka. Jan Paweł II (Karol Wojtyła)

UE

Aktualności

Z niezapomnianymi przeżyciami...

06.10.2017

W dniach 30 IX i 1 X młodzież z Domu dla Dzieci im. Sybiraków w Szymonowie została zaproszona przez pana Jana Myrchę- przedstawiciela oddziału Sybiraków w Toruniu i pana Zbigniewa Matuszewicza- dyrektora Zespołu Szkół Zesłańców Sybiru w Toruniu oraz panią Renatę Matuszak- dyrektora Szkoły Podstawowej nr 17 im. Sybiraków w Grudziądzu na wycieczkę patriotyczno- turystyczną do Torunia i Grudziądza.

Serdeczne powitanie przez dyrektora Zbigniewa Matuszewicza, poczęstunek, zapoznanie z historią Sybiraków z Torunia, zwiedzanie szkolnej izby pamięci, obejrzenie pomnika Sybiraków, zwiedzanie Muzeum Krzyżackiego i Muzeum Piernika w Toruniu na długo pozostaną w pamięci naszej młodzieży.

Równie miłe przyjęcie przygotowali nam przyjaciele z Grudziądza. Otwarte serce pani Mirosławy Marszałek, jej zaangażowanie w problemy Sybirackie, życzliwość, staropolska gościnność sprawiły, że czuliśmy się w Grudziądzu, jak u siebie w domu.

Wszystkich nas poruszył występ Sybiraczki pani Danuty Kołodziejskiej, którą losy wojenne po pobycie na Syberii, rzuciły na tereny Afryki.

Po zwiedzaniu Grudziądzkiej Starówki, obejrzeniu panoramy miasta z Wieży Zamkowej pozostał czas na relaks.

Obok treści narodowych i patriotycznych, jaki przez dwa dni przeżywaliśmy, nasi sponsorzy przygotowali dla młodzieży szereg niespodzianek i przyjemności, między innymi: występ zespołu PECTUS, kąpiel na basenie, kino, pobyt w Galerii „ Alfa”, gdzie młodzież mogła wydać przekazane przez sponsorów kieszonkowe, pyszne posiłki i lody od pani Marty- Sybiraczki.

Dziękujemy serdecznie ORGANIZATOROM I SPONSOROM.

« powrót

Anonimowy Przyjaciel

anonimowy formularz

Jeśli masz problem, chcesz porozmawiać, szukasz pomocy -

Napisz!