Dom dla Dzieci im. Sybiraków w Szymonowie

Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka. Jan Paweł II (Karol Wojtyła)

UE

Aktualności

VII Zjazd Sybiraków

04.07.2017

Olsztyn i Szymonowo to miejscowości na Warmii i Mazurach, gdzie w dniach 08 – 10 czerwca 2017r. pod patronatem Minister Edukacji Narodowej i Wojewody Warmińsko- Mazurskiego obdarował VII Ogólnopolski Zjazd Dyrektorów Szkół i Placówek oraz Stowarzyszeń noszących imiona upamiętniające Zesłańców Sybiru pod hasłem: „ Przez Sybir do Niepodległości”.

Drugi dzień Zjazdu odbył się w Domu dla Dzieci im. „ Sybiraków” w Szymonowie dnia 09 czerwca. Pobyt w Domu rozpoczął się od powitania chlebem w formie zdrowego tortu kanapkowego i solą uczestników Zjazdu i gości przez dyrektor Zofię Bagińską oraz złożenia pod tablicą pamiątkową wiązanki kwiatów wraz ze starostą ostródzkim Andrzejem Wiczkowskim, wójtem Gminy Małdyty Marcinem Krajewskim, ks. Dariuszem Piórowskim, dyrektorem PP-P w Morągu Eugeniuszem Kulawiakiem oraz dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie Tomaszem Podsiadło.

Następnie pani dyrektor przedstawiła historię utworzenia Domu oraz stosowane formy pracy socjalizacyjno- wychowawczej. Interesująca była prezentacja o współpracy z potomkami zesłańców polskich w Kazachstanie oraz spotkanie z Janiną Żołędowską, Sybiraczką Koła Związku Sybiraków w Ostródzie. Nasza młodzież występem artystycznym oczarowała gości .  Spotkanie zakończyliśmy uroczystym, pysznym obiadem.

« powrót

Anonimowy Przyjaciel

anonimowy formularz

Jeśli masz problem, chcesz porozmawiać, szukasz pomocy -

Napisz!