Dom dla Dzieci im. Sybiraków w Szymonowie

Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka. Jan Paweł II (Karol Wojtyła)

UE

Aktualności

Pożar w Domu Dziecka w Szymonowie !

14.12.2010

Poniedziałek 13.12.2010 był dla nas wyjątkowo nieszczęśliwym dniem. Około godziny 14:00 wybuchł pożar w domku znajdującym się na posesji Domu dla Dzieci w Szymonowie. Był on zamieszkiwany przez siedem dziewcząt uczących się samodzielnego funkcjonowania. Ogień strawił trzy pomieszczenia znajdujące się na parterze, a zadymieniu i zniszczeniu uległ cały budynek. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał. Jest to dla nas ogromna strata. Dom ten był przygotowywany przez nas z dużym zaangażowaniem i spełniał bardzo istotną rolę w przygotowaniu młodzieży do samodzielnego życia.

Na łamach naszej strony kierujemy wielkie podziękowanie dla strażaków OSP w Małdytach i Szymonowie oraz PSP w Ostródzie, a także osób biorących udział w gaszeniu pożaru. Jednocześnie zwracamy się do osób dobrej woli i otwartego serca o wszelką pomoc związaną z odbudową tego budynku. W pierwszej kolejności prosimy o wsparcie związane z art. budowlanymi, a w dalszej z wyposażeniem wnętrz, meblami, sprzętem AGD, a także będziemy wdzięczni za pomoc finansową. Każda złotówka przekazana na poniższe konto to dla dzieci nadzieja na odbudowę domu:

Warmińsko-Mazurskie
Stowarzyszenie Pomocy Dziecku i Rodzinie
Szymonowo 14, 14-330 Małdyty
NASZ  NUMER KONTA :
80 1320 1104 3132 7082 2000 0001 Bank Pocztowy POK Ostróda

ZA OKAZANĄ POMOC SERDECZNIE DZIĘKUJEMY. WIERZYMY, ŻE WSPÓLNYMI SIŁAMI ODBUDUJEMY DZIECIOM "NOWY DOM". Zapraszamy do galerii gdzie jest zamieszczona fotorelacja z tego tragicznego zdarzenia KLIKNIJ.


« powrót

Anonimowy Przyjaciel

anonimowy formularz

Jeśli masz problem, chcesz porozmawiać, szukasz pomocy -

Napisz!