Dom dla Dzieci im. Sybiraków w Szymonowie

Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka. Jan Paweł II (Karol Wojtyła)

UE

Aktualności

Nasze życie w pigułce.

28.09.2021

W małym skrócie przybliżymy Państwu kilka naszych pracowitych miesięcy, w których po mimo pandemii działo się u nas …oj działo się…. Dziękujemy naszym przyjaciołom  z Klubu Rotary z Olsztyna, którzy odwiedzili  i spędzili miło czas z nami obdarowując nam książkę!

Jesteśmy bardzo wdzięczni za wizytę pani przewodniczącej Rady Miasta Ostróda Beacie Mazur, która w towarzystwie Gosci z Niemiec podarowali zabawki z okazji Dnia Dziecka!!!

Niesamowitą niespodziankę sprawiła nam Ekipa z Pika z Ostródy, która przekazała nowiuśki stół do tenisa stołowego oraz piłki do piłki nożnej i siatki !!! BARDZO DZIĘKUJEMY

Wakacje przywitaliśmy z niesamowitą radością ponieważ nauka zdalna dała w kość dosłownie wszystkim…. nawet  sprzęt wysiadł …. J W słoneczny dzień wakacji zaszczyciły nas odwiedzinami pierwsze Sybiraczki- Pani Janina Ż. Wspólnie z Panią Wiesławą M.. Zawsze wizyta „starszych” sybiraczek skłania nas do refleksji oraz wnosi niesamowitą radość, gdyż zaczynamy dostrzegać na nowo jak u nas jest pięknie. Potwierdza ten fakt kolejna wizyta byłej wychowanki pani Kasi Piątkowskiej, która obecnie mieszka w Irlandii .

W tym roku wyjazdów na kolonie, obozy było bez liku!! Pralka nie nadążała prać a nawet zdarzało się tak, że dzieciaki dosuszały ubrania na drugiej kolonii !! Podopieczni podróżowali w różne miejsca między innymi: Zakopane, Ponik, Poronin, Góry stołowe, Dąbki, Kołobrzeg, Świnoujście, Lądek Zdrój, Młynik, Siemiany, Jastrzębia Góra oraz obóz jeździecki w Runowie, gdzie starsze podopieczne mogły sprawdzić się jako wolontariuszki … robi wrażenie J A te wszystkie wyjazdy odbyły się dzięki Państwu wpłatom na 1% z podatku oraz wpłatom prywatnym. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA OGROMNE SERCA!!!

A na koniec taką wisienką na torcie jest przyjazd Pana Jordana oraz pana Michałą z przyjaciółmi, którzy podarowali kuchenkę elektryczną iii to jest NIESPODZIANKA – wyposażenie do gabinetu stomatologicznego!!! Powoli marzenia, które krzątały się w głowie są realizowane za sprawą WSPANIAŁYCH LUDZI…… obiecujemy, że na bieżąco będziemy informować o postępach naszych prac!


« powrót

Anonimowy Przyjaciel

anonimowy formularz

Jeśli masz problem, chcesz porozmawiać, szukasz pomocy -

Napisz!

Rozliczenie PIT

Przekaż 1% naszej organizacji